ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունից ստացված նյութերի հիման վրա Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ ոստիկանության առանձին պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք պահանջելու և ստանալու, պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու, ինչպես նաև քաղաքացիների կողմից ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու առերևույթ հանցագործությունների դեպքերի առթիվ:
Քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանության» տեսուչներ Կ. Հ.-ն, Կ. Մ.-ն և Ա. Ա.-ն երթևեկության կանոնների խախտումներ, իսկ որոշ դեպքերում անգամ կոպիտ խախտումներ թույլ տված՝ առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի կամ վարորդական վկայականի երթևեկող, նույնիսկ վարորդական իրավունքից զրկված բազմաթիվ վարորդների նկատմամբ արձանագրություններ չկազմելու դիմաց վերջիններից պահանջել և ստացել են մինչև 10.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
Բացի այդ, նախաքննությամբ տվյալներ են ստացվել նաև այն մասին, որ ոստիկանության հիշյալ պաշտոնատար անձինք, անձնական շահագրգռվածությունից ելնելով, չարաշահել են պաշտոնեական դիրքը և խախտումներ թույլ տված վարորդների նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ չեն կազմել:
30.01.2023 թ.-ին ՃՈ տեսուչներ Կ. Հ.-ն, Կ. Մ.-ն և Ա. Ա.-ն կաշառք պահանջելու և ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:

Based on the materials received from the Internal Security Department of the RA Police, the Anti-Corruption Committee initiated criminal proceedings regarding the apparent crimes of demanding and receiving bribes by individual RA Police officials, abusing the official position, as well as cases of bribery of police officials by citizens.
In the criminal proceedings, factual information was obtained that police "Road Police" inspectors K. H., K. M. and A. A. demanded and received a bribe of up to AMD 10,000 from the latter in exchange for not drawing up records of many drivers who violated traffic rules, and in some cases even committed serious violations, driving without an APPA contract or driver's license, or even deprived of their driving license.
In addition, the preliminary investigation also revealed that the aforementioned police officials, out of personal interest, abused their official position and did not draw up records of administrative offenses against drivers who committed violations.
on 30.01.2023 Road: inspectors K. _ H. , K. _ _ _ M _ _ and: A. _ A _ _ a bribe to demand and: to receive with suspicion arrested are RA: anti-corruption of the committee of the investigator by :
An investigation is underway. Necessary operational-investigative measures are taken, as well as investigative and administrative actions are carried out in order to find out the whole range of apparent crimes, as well as the persons who committed them.