ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել նաև ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի ու իրավապահ համագործակցության (ԹՊԻՀ) գրասենյակի տնօրեն Զաքարի Բարթերը և ԹՊԻՀ «Քրեական արդարադատության բարեփոխումների» ծրագրի ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանը:
Ողջունելով դեսպանին՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահը բարձր է գնահատել ամերիկացի գործընկերների աջակցությունը Կոմիտեի ստեղծման ու կայացման գործում և շնորհակալություն հայտնել նրանց՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում սերտ համագործակցության, այդ թվում՝ կառույցը պատրաստված կադրերով ու ժամանակակից տեխնիկայով համալրելու գործընթացում ակտիվ ներգրավվածության համար: Կոմիտեի նախագահը հատկապես կարևորել է ԹՊԻՀ գրասենյակի շարունակական աջակցությունը՝ միտված Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կարողությունների զարգացմանն ու ծառայողների մասնագիտական գիտելիքների կատարելագործմանը: Նշելով, որ կոռուպցիոն հանցագործություններն անդրազգային բնույթ են կրում, Արթուր Նահապետյանն այս տեսանկյունից ընդգծել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում միջազգային համագործակցության կարևորությունը, այդ թվում՝ իրավական փոխօգնության ոլորտում:
ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը, շնորհակալություն հայտնելով Կոմիտեի նորանշանակ նախագահին ջերմ ընդունելության համար, ընդգծել է, որ ամերիկյան կողմն իրապես արժևորում է արդեն իսկ ձևավորված արդյունավետ գործընկերային կապերը Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հետ:
Հանդիպման ավարտին Կոմիտեի նախագահը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում ԱՄՆ դեսպանատան հետ համագործակցության ուղղություններն ու ոլորտները կընդլայնվեն՝ ապահովելով երկկողմ համագործակցության նոր մակարդակ:

The Chairman of the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia Artur Nahapetyan received the delegation led by the U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Kristina Kvien, which also included Zachary Barter, Director of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of the U.S. Embassy, and Christina Afoyan, INL Criminal Justice Reform Program Manager.
Welcoming the Ambassador, the Chairman of the Anti-Corruption Committee highly appreciated the support of the American partners in the establishment and development of the Committee and thanked them for their close cooperation in combatting corruption, including their active participation in the process of replenishing the structure with trained personnel and modern equipment. The Chairman of the Committee particularly stressed the ongoing support of the INL Bureau, aimed at developing the capabilities of the Anti-Corruption Committee and improving the professional knowledge of its employees. Noting that corruption crimes are transnational in nature, Artur Nahapetyan emphasized the importance of international cooperation in combatting corruption, including in the field of mutual legal assistance.
The US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Kristina Kvien, thanking the newly appointed Chairman of the Committee for the warm welcome, emphasized that the American side truly values the already established effective partnership with the Anti-Corruption Committee.
At the end of the meeting, the Chairman of the Committee expressed hope that in the near future the areas and spheres of cooperation with the US Embassy will expand, ensuring a new level of bilateral interaction.