ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել նաև ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի ու իրավապահ համագործակցության (ԹՊԻՀ) գրասենյակի տնօրեն Զաքարի Բարթերը և ԹՊԻՀ «Քրեական արդարադատության բարեփոխումների» ծրագրի ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանը:
Ողջունելով դեսպանին՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահը բարձր է գնահատել ամերիկացի գործընկերների աջակցությունը Կոմիտեի ստեղծման ու կայացման գործում և շնորհակալություն հայտնել նրանց՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում սերտ համագործակցության, այդ թվում՝ կառույցը պատրաստված կադրերով ու ժամանակակից տեխնիկայով համալրելու գործընթացում ակտիվ ներգրավվածության համար: Կոմիտեի նախագահը հատկապես կարևորել է ԹՊԻՀ գրասենյակի շարունակական աջակցությունը՝ միտված Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կարողությունների զարգացմանն ու ծառայողների մասնագիտական գիտելիքների կատարելագործմանը: Նշելով, որ կոռուպցիոն հանցագործություններն անդրազգային բնույթ են կրում, Արթուր Նահապետյանն այս տեսանկյունից ընդգծել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում միջազգային համագործակցության կարևորությունը, այդ թվում՝ իրավական փոխօգնության ոլորտում:
ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը, շնորհակալություն հայտնելով Կոմիտեի նորանշանակ նախագահին ջերմ ընդունելության համար, ընդգծել է, որ ամերիկյան կողմն իրապես արժևորում է արդեն իսկ ձևավորված արդյունավետ գործընկերային կապերը Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հետ:
Հանդիպման ավարտին Կոմիտեի նախագահը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում ԱՄՆ դեսպանատան հետ համագործակցության ուղղություններն ու ոլորտները կընդլայնվեն՝ ապահովելով երկկողմ համագործակցության նոր մակարդակ:

Председатель Антикоррупционного комитета Республики Армения Артур Наапетян принял делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Республике Армения Кристиной Квин, в состав которой также вошли Закари Бартер, директор Бюро по борьбе с международным оборотом наркотических веществ и правоохранительной деятельности (INL) посольства США, и Кристина Афоян, руководитель Программы реформы уголовного правосудия INL.
Приветствуя Посла, Председатель Антикоррупционного комитета высоко оценил поддержку американских партнеров в создании и становлении Комитета и поблагодарил их за тесное сотрудничество в борьбе с коррупцией, в том числе за активное участие в процессе пополнения структуры подготовленными кадрами и современным оборудованием. Председатель Комитета особо отметил постоянную поддержку Бюро INL, направленную на развитие возможностей Антикоррупционного комитета и усовершенствование профессиональных знаний его сотрудников. Отметив, что коррупционные преступления носят транснациональный характер, Артур Наапетян подчеркнул важность международного сотрудничества в борьбе с коррупцией, в том числе в сфере взаимной правовой помощи.
Чрезвычайный и Полномочный Посол США Кристина Квин, поблагодарив вновь назначенного Председателя Комитета за теплый прием, подчеркнула, что американская сторона действительно ценит уже сложившееся эффективное партнерство с Антикоррупционным комитетом.
В завершение встречи председатель Комитета выразил надежду, что в ближайшем будущем направления и сферы сотрудничества с посольством США расширятся, что обеспечит новый уровень двустороннего взаимодействия.